KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 13614040
nr 1361 4040
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
Färgetsningar, 3 st. Signerad, numrerad PT III/IV. Etsning + handkolorering. Bladets mått: ca 50x40 cm, oramat löst blad
Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .
Utrop:
500 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 23 november 2020
kl 19:32:25
300 kr
350 kr
600 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
Sten Eklund
Läs mer om Sten Eklund